Jeśli znudziła nam się stara łazienka, a nie chcemy zmieniać płytek ceramicznych na nowe, wówczas możemy sięgnąć po inne sposoby dokonania metamorfozy wnętrza. W tym celu doskonale sprawdzą się chociażby ozdoby zrób to sam lub zapachowe świece i figurki. Takie dodatki nie tylko odmienią wygląd łazienki, ale i nadadzą jej naprawdę niebanalnego charakteru.

Wcale nie trzeba dużych nakładów finansowych, by skutecznie zmienić wygląd dotychczasowej łazienki. Jeśli łazienka kojarzy nam się z miejscem odpoczynku i relaksu po ciężkim dniu pracy, wówczas można ją spróbować przekształcić w domowy gabinet odnowy biologicznej. A w tym celu wcale nie musisz burzyć ścian czy demontować starych kafelków.

Szczególnie piękną dekoracją wnętrza łazienkowego mogą stanowić świece zapachowe. Warto wiedzieć, że w blasku świec nasza łazienka na pewno stanie się bardziej przyjazna. Dlatego warto zainwestować w kolorowe, zapachowe i aromatyczne świece, które obecnie są produktami ogólnodostępnymi.

Ciekawym pomysłem może być zakupienie świeczek zapachowych, świeczników oraz kadzidełek, które znajdą się w różnych miejscach w naszej łazience. Należy wiedzieć, że tego rodzaju elementy nie mają za zadanie jedynie neutralizowanie nieświeżych zapachów. Ich celem jest także podkreślanie nastroju, a ten w trakcie wieczornego relaksu w łazience jest bez wątpienia niezwykle istotny. Warto kształt i wielkość świec dopasować do wyglądu naszej łazienki.

Wybierając świece zapachowe do łazienki, warto kierować się przede wszystkim indywidualnymi upodobaniami i oczekiwaniami. Jeśli silne aromaty przyprawiają nas o ból głowy, wówczas o wiele lepiej sięgnąć po świeczki o delikatnych, subtelnych zapachach. Na uwadze warto też mieć czas spalania świec – może on wynosić kilka bądź nawet kilkadziesiąt godzin.

Zapachowe świece do łazienki można także stworzyć zupełnie samodzielnie. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w knoty ze sznurka oraz odpowiednią ilość stearyny (można ją wytopić ze starych świec). Takie świeczki mogą pachnieć na przykład owocami cytrusowymi. Można też do nich dodać goździki lub inne dodatki.

Dekoracyjnymi dodatkami mogą być oczywiście nie tylko aromatyczne świece. Ciekawie w łazienkowym wnętrzu będą się również prezentować wszelkiego rodzaju wazony oraz figurki. Wybierając takie detale trzeba jednak pamiętać, że łazienka jest pomieszczeniem odznaczającym się dość dużą wilgotnością powietrza. Z tego względu łazienkowe wazony i figurki powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, najlepiej wodoodpornych.